יש לכם סוגיה שמטרידה אתכם ? 
התקשרו ונשוחח על כך
ללא תשלום
 

* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון :
גילאי הילדים:
הסוגיה שמפריעה לכם:
Captcha

אני שמחה להעניק לכם 100 ש"ח במתנה על המפגש
הראשון שלכם איתי
054-6537090

דברים שצריך לזכור כשהילד מתחיל את גיל ההתבגרות....

הילד מראה סימנים של התחלת גיל ההתבגרות? התחלה של התפתחות מינית, מצבי רוח, בדיקת גבולות, מתווכח ולא מקשיב? קחו נשימה עמוקה...זה מתחיל היום מוקדם יותר ממה שאתם חושבים ותופס אתכם לא מוכנים.....
הנה כמה דברים שחייבים לזכור סביב הגיל הזה...

1. התהליך שהילד עובר הוא לא פשוט, מבלבל ומטלטל ולמרות שאולי הוא לא מראה זאת: הוא בעצמו לא מבין מה קורה לו. היו סבלניים והבינו את מצבי הרוח שלו....

2. תהליך ההתבגרות כולל עיצוב של זהות נפרדת משלכם, לכן הוא מנסה להראות לכם שהוא לא כמוכם, חושב אחרת ורואה דברים אחרת. זה תהליך חשוב עבורו. זכרו שזה לא נגדכם אלא בעדו. 

3. אל תפנקו יותר מדי. אתם לא חייבים להיענות לכל דרישותיו. הוא מנסה לבדוק עד כמה אפשר להשיג ממכם. ילד שמקבל כל מה שהוא רוצה לא לומד להעריך ומפתח תחושת "מגיע לי". תנו לו להתמודד עם תסכול ועם ציפייה למשהו. אחד המנבאים הגדולים להצלחה בחיים זה היכולת לדחות סיפוקים. זכרו זאת בקשר שלכם עם המתבגר. 

4. אל תגוננו עליו יתר על המידה ואל "תצילו אותו" מכל סיטואציה. תנו לו להתמודד עם תוצאות מעשיו וללמוד מטעויות. רק כך יבין וילמד ויפיק לקחים לפעם הבאה. 

5. שמרו על חוקים ברורים וקו אחיד בין ההורים. אם אתם תפגינו חוסר בטחון ולא תהיו ברורים לא תצליחו להתמודד מול הילד שבודק את כוחו ויכולתו מולכם. כשהחוקים לא ברורים וההורים לא עומדים איתנים הילד מפתח חרדות. הוא זקוק לכם חזקים וברורים. 

6. תשמרו על עקביות. אם החלטתם על דברים שחשוב לכם לכו על זה עד הסוף בנחישות. ילדים שמתחילים את גיל ההתבגרות גם ככה מבולבלים מאד. אל תוסיפו להם בלבול נוסף עקב חוסר עקביות שלכם ואל תגרמו לו לאבד אמון בכם.

7. הקפידו להתנצל בפניו אם צריך. כהורים אנו לא מושלמים ויתכן ושגינו בתגובות שלנו. זה לא מוריד מכבודכם או מהסמכות שלכם להתנצל, להיפך. ילדכם יעריך אתכם הרבה יותר וילמד להתנצל על טעויות שהוא עושה.

8. הימנעו מסיפורים על עצמכם כאילו הייתם מושלמים: החדר שלכם תמיד היה מסודר, אף פעם לא רבתם עם אחיכם, ותמיד הצטיינתם בלימודים ודיברתם יפה להורים. סיפורים כאלה על עצמכם לא מעודדים קרבה ואף מרגיזים את המתבגר. מעבר לזה שזה לא אמין, זה מעביר לילד מסר של עליונות, ביקורת כלפיו, חוסר כנות, וחוסר הבנה כלפיו.  

9. אל תנדנדו לילד. זה לא אפקטיבי ויוצר אצל הילד אנטי. השתמשו בדרכים יותר אפקטיביות כמו שיחות משפחתיות, פתקים לתזכורת ואפילו הודעת ווטסאפ קצרה. השתדלו לא לחזור על אותו משפט יותר מפעמיים  אחרת הם פשוט לא יקשיבו. 

10. אל תעירו לו ליד אנשים אחרים. תנו למתבגר את הכבוד הראוי לו ודברו איתו ביחידות ותוך שמירה על פרטיותו. זה מעליב ופוגע שבעתיים כאשר מעירים לך בנוכחות אנשים אחרים. היו רגישים לילד והתאימו את התנהגותכם למצב. יש מקום וזמן מתאים לכל דבר.   


| דברים שצריך לזכור כשהילד מתחיל את גיל ההתבגרות.... |
שני בניית אתרים