יש לכם סוגיה שמטרידה אתכם ? 
התקשרו ונשוחח על כך
ללא תשלום
 

* שם מלא:
* אימייל:
* טלפון :
גילאי הילדים:
הסוגיה שמפריעה לכם:
Captcha

אני שמחה להעניק לכם 100 ש"ח במתנה על המפגש
הראשון שלכם איתי
054-6537090

אודות

נעים מאד, שמי נגה בירן ואני מדריכת הורים ומנחת קבוצות הורים בכירה מהמרכז להורות ומשפחה בסמינר הקיבוצים.
אני בעלת טור קבוע כמומחית הבית בYNET הורים. מתראיינת ברדיו ובטלוויזיה באייטמים בנושאי הורות. 

אני מתמחה בגיל ההתבגרות ובהכנה לגיל ההתבגרות ובניהול כעסים ורגשות בהורות.
אני נשואה לאורן ואמא לארבעה ילדים מתוכם שלוש מתבגרות.

המטרה שלי היא לתת להורים כלים להתמודד בצורה טובה עם גיל ההתבגרות של ילדיהם כך שיגדלו ילדים מאוזנים
רגשית ובעלי בטחון עצמי. 
אני עוזרת להורים ליצור את ההורות עליה הם חלמו ולייצר אווירה חיובית במשפחה שלהם.

גיל ההתבגרות הוא גיל לא פשוט עבור הילדים ועבורנו ההורים. 
האתגרים רבים ורובנו המומים כאשר אנו מרגישים בשינוי. 
היום זה מתחיל מוקדם יותר מאי פעם....ונמשך די הרבה זמן. 
רובנו שואלים  את עצמנו מה קרה לילד המתוק שלי? לאן הוא נעלם?
 ומה עשיתי לא בסדר שאני חווה התנהגויות כאלו מצד המתבגר שלי. 
אני כאן כדי להרגיע ולהסביר למה התופעות נורמליות ותואמות גיל והתפתחות. 
וגם לצייד אתכם בכלים להתמודדות עם האתגרים העומדים בפניכם.

תוכלו לפגוש אותי בהרצאות שאני מקיימת, בקורסים וסדנאות להורים שאני מעבירה או בתהליך אישי - 
הדרכה הורית מותאמת לצרכים שלכם ומאד ממוקדת שמתקיימת בקליניקה שלי בחולון.  

 

תתקשרו אלי אני כאן עבורכם,
נגה

המלצה מחגית, אמא לבת 10, מראשון לציון  המלצה מחגית, אמא לבת 10, מראשון לציון
נגה המקסימה. 
הגעתי אליך נקיה מצפיות, מתוך כוונה ללמוד, להבין, להתכוונן ולצלוח את האתגרים.
מצאתי אשת מקצוע מופלאה, עם יכולת הקשבה ונחת רוח. שיודעת לתת נקודות מבט אחרות ושונות, יודעת להפנות לדרכי פעולה מתאימים ובעיקר מיקצועית ומלאת ידע.
תודה רבה, מבטיחה להמשיך לנסות וליישם כל יום מחדש.
חגית, אמא לבת 10, מראשון לציון- דצמבר 2017 
מכתב המלצה ממאירה, אמא לשלושה בנים מקסימים  מכתב המלצה ממאירה, אמא לשלושה בנים מקסימים
שלום קוראים לי מאירה ואני אמא לשלושה בנים מקסימים בגיליי 14 11 9 
הגענו לנגה להדרכת הורים פרטנית אני ובן זוגי בהמלצת בית הספר,לאחר שהיו לנו קשיים בהתמודדות עם הילדים ובמיוחד עם הבן הקטן שאובחן עם בעיות קשב וריכוז.
נגה קיבלה אותנו בחיוך ובהקשבה ובמהלך כול המפגשים הרגשנו שיש לנו אוזן קשבת ומישהו שמבין אותנו .
נגה נתנה לנו כלים וטיפים להתמודד עם מצבים שונים וההצעות שלה הוכיחו את עצמם כמועילות וגרמו לנו לשנות תפיסה, גם כשהיה קשה היא גרמה לנו לחשוב חיובי וליוותה אותנו בתהליך.
עכשיו אני ובן זוגי עוברים שינוי עבודה רבה עוד לפנינו אבל אנחנו בכיוון הנכון וסוחפים איתנו את הילדים לחשוב חיובי
לכבד אחד את השניה ולחזור ולתפקד כמשפחה מאוחדת תומכת ואוהבת
תודה רבה נגה שהראת לנו את הדרך והחזרת את החיוך
מכתב המלצה  מכתב המלצה
מכתב המלצה  מכתב המלצה
מכתב תודה משי וחלי  מכתב תודה משי וחלי
המלצה ממשפחת פ'  המלצה ממשפחת פ'

הי נגה ,

החלטתי לכתוב לך מכתב קצר (לפחות כך הוא היה בתכנון...) המתאר ומסכם את תשעת פגישותינו, פגישות בהרכב שלנו (זוג הורים לשלושה ילדים, בת 16, בן 13, בת 4) ואת-נגה המדהימה.

הצורך בהדרכת הורים נבע מאווירה כללית פחות טובה ופחות שמחה ואולי של חוסר שליטה מצדנו, כלומר, הרגשנו שלא משנה מה שנעשה, נזכה ליחס לא מכובד כלפינו, ומסיבה זו החלטנו שנכון לשתף אשת מקצוע. מעבר לעיל, קיים קושי גדול בהתנהלות ובהתנהגות של בננו האמצעי שבסבירות גבוהה "סובל' מסוג של הפרעת קשב וריכוז שיושבת על איזשהו תסכול רגשי, דבר שמעכיר את האווירה בבית וגורם לעיתים תכופות לקללות ואף מכות בבית, בינו לבין אחותו הגדולה ובינו לביני-אביו (מכות מצדו, קללות מצדו). הדבר נובע בד"כ מחוסר סבלנות מצדנו וגם מהישגיו בלימודים שלאחרונה ירודים מתמיד.

אמנם בסה"כ נפגשנו 'רק' תשע פגישות, אך אנו מרגישים שנעשה כאן שינוי משמעותי ולמדנו המון, יותר משחשבנו. יצאנו עם מטענים רבים, שרק את חלקם אנסה לתאר בקצרה.

חשוב להבהיר, שכל העשייה והלימוד היה תמיד במקצוענות, ברוח טובה וניחוחה ובזכות אופייך הרגוע, הנעים, החייכני, המעניק, המאפשר לפתוח כל נושא ותמיד, תמיד, תמיד לקבל מענה שהוא מבוסס על ידע מדעי/מקצועי ומועבר בדרך אימהית ונעימה !!!

להלן מקצת מהנושאים שעבדנו עליהם וילוו אותנו עוד שנים רבות, בחינוך ילדינו וללא ספק יתרמו לחינוכם ולאווירה של בית, בית חם אוהב ובטוח לילדינו:

  1. סמכות הורים/הורים חזקים. למדנו על כך שילד זקוק להורים חזקים סביבו (תרגלנו: את הלב, ינשוף, פיל, שור), כאלו שיציבו גבולות, גבולות ברורים, כאלו שלא יסכימו מתי שלא צריך להסכים כי מטרתם לחנך ולהקנות ערכים. שוחחנו על המחיר של סמכות הורית, שלעיתים זה יכול לגרום לחוסר נוחות מצד הילדים ומרמור, אך הילדים חייבים להבין, והם יודעים זאת היטב, שההורים נדרשים לכוון את דרכם ולעיתים הדרך קצת עקלקלה.

שוחחנו על כך שלעיתים "לא" לילדינו הוא "כן" לעצמנו. שוחחנו על כך שהילדים רוצים לראות מולם זוג הורים שיודע גם לפרגן לעצמו ולשמור על הזוגיות שלו, למרות שלעיתים זה בא "על חשבון הילדים". בהקשר הזה שוחחנו על Good enough mother .  

שוחחנו על כך שנדרש להחליט מספר נושאים מצומם שהם חשובים לנו, וכל השאר פחות. למשל, לא נכון לריב עם בתנו הבכורה על חפיפה נוספת במהלך השבוע כי זה מסוג הדברים הפחות חשובים בעיקר אם היא חופפת פעמיים-שלוש, וכדומה..

שוחחנו על האופן שבו נדרש לשוחח בבית (ללא צעקות, ברוגע, עם חיוך) ועל ההרגשה שצועקים עלייך (תרגלנו האחד על השנייה). הצלחנו להבין שיש להכיל את צעקותיו של בנינו מדיי פעם, שכן צעקות או לעיתים בכי הם תוצאה סבירה לתסכולים ולהתמודדויות רבות ועדיפות על האלטרנטיבה של כניסה לדיכאון והתנהגות אלימה בחברה. למדנו על השהיית התגובה וחשיבותה.

  1. קשב וריכוז. שוחחנו ארוכות על הקשיים של בננו, על חוסר היכולת לדחות סיפוקים, להתאפק בכיתה, על אופיו השונה המאופיין בדחיית משימותיו הלימודיים ככל הניתן, עד לעיתים לאי ביצוע משימותיו, מיקוד יתר וכדומה.

קיבלנו כלים רבים להתמודד מול הקושי. עיקר הכלים היו ההכלה, וההבנה של הקושי של בנינו, שכנראה עד למפגש עמך לא ממש הבנו (בעיקר אני) ובהחלט לא נתנו לו מקום בחיינו (שוב, בעיקר אני). ברגע שהבנו שיש כאן סיפור עם ילד שונה, עם כל היופי שלו, המיוחדות, והמדהימות שלו, הבנו שאנו נדרשים לגלות סוג של יחס שונה ובעתם לסייע לו להתמודד עם תסכוליו השונים. הבנו שהבית צריך להישאר עבורו, יותר מאחרים, המקום החם והבטוח. הבנו שאין להביא הביתה את תסכוליו מביתי הספר. אין להעניש אותו על התנהגויות לא נכונות בבי"ס, אלא לנסות להבין בצורה של התעניינות ובצורה של הכלה.

הבנו במקביל שהילד זקוק לעזרה מקצועית בלימודים, מורה להוראה מתקנת. הבנו שנדרש לבצע אבחון שמטרתו לסייע לילדנו להתמודד עם הקשיים הרבים בבי"ס. הבנו וביצענו שנדרשת שיחה בבי"ס עם המחנכת ויועצת בי"ס ע"מ שיפסיקו להעניש את ביננו ללא היכר, כתוצאה מהתנהגותו, כי עובדה שזה לא מקדם אותו אלא רק משניא עליו את מסגרת הבית ספרית.

הרווחנו המון, ללא גבול, מההתנהלות השונה שמפגשינו הביאה בעיקר מול ההתנהגות מול בנינו ואנו מרגישים שמצד אחד זה בהחלט סייע אך מצד אחר, אנו חייבים להמשיך ולתחזק זאת וכנראה שנדרש להמשך ליווי בנושא חשוב כל כך זה.

  1. זוגיות. למרות שהגענו להכוונת הורים, מסתבר שגם הזוגיות שלנו דורשת תחזוקה מעת לעת ובזה זלזלנו או שלא הגענו לזה. הבנו ותרגלנו, שתחזוקת הזוגיות איננה מותרות אלא חובה שלנו לאור העובדה שאנו המשענת לכל דבר בבית ולכן כדאי שמשענת זו תהיה איתנה ככל הניתן. בבית שיש בו הרבה ענפים של ילדים, צרכים ודרישות, חובה לחזק את הזוגיות שכן מדובר בגזע וללא גזע אין קיום לכל השאר.

הבנו, מה שתמיד ידענו אך הדחקנו היטב, שחובתנו לתת לעצמנו זמן איכות יחדיו ללא הילדים, נדרש לצאת בתדירות מסוימת. בזמן יציאה זו נדרש לתת ידיים (זה לא בצחוק!!) האחד לשנייה ולא לדבר על הילדים.

בשיחות בין בני הזוג אסור להיגרר להאשמות האחד על השנייה, (כפי שהוכחנו היטב  במפגשים L ) אלא לשיחה כשהידיים מחוזקות על בני הזוג. בשיחות זוגיות נדרש שלא להאשים אלא להגיד אילו רגשות עוברות עליו ולמה עוד הוא זקוק. לעזור ולהכווין האחד את השנייה בצרכים ההדדיים.

דיברנו על כך שרעייתי נדרשת לזמן איכות עם עצמה לאור העבודה שהיא נושאת ברוב הנטל עם הילדים במהלך כל ימות השבוע. יחד עם זאת הבהרנו שזו אחריותה 'להיעלם' יום בשבוע ללא תלות בזמינות שלי (בעלה)

 

 

לסיכום, בעיניי, קיימת השפעה גדולה מאד על שגרת חיינו כתוצאה מהמפגשים השונים איתך. מעבר לעובדה שאת אדם מקצועי מאד, ונעים באופן יוצא מן הכלל, הצלחת לגרום לשינוי תפיסתי שלנו בשני רבדים עיקריים. האחד, בתפיסה שלנו את עצמינו כזוג הורים הן ביננו לבין עצמינו, בזוגיות שלנו והן כלפי ילדינו בחינוך בחוזק ובהכוונה. השני, בתפיסה שלנו את ילדינו ובעיקר את בנינו שדורש כנראה עזרה מסוג אחד הן במובן הלימודי והן בשגרת חיו ומובן החברתי וההכלה שלנו כלפיו.
למרות כל העיל, עבודה רבה עוד לפנינו, אך בהחלט קיבלנו ארגז כלים, מלא במגוון רחב של כלים להתמודדות.

באהבה ענקית, משפחת פ'.


| נגה בירן || סדנאות הנחיית הורים |
שני בניית אתרים